Дистанційне навчання G Suite Електронна реєстрація Освітній портал

Співпраця з вузами

Співпраця ліцею з ВНЗ  – це вимога часу, яка ніколи не зменшується, не зникає.

Із року в рік зростають вимоги до освітнього закладу, до рівня знань її учнів, їх вихованості. Зростають вимоги до професійного росту вчителя, його фахового рівня.

Створення навчально-матеріальної бази з навчальних дисциплін, опанування новими формами і методами роботи з учнями по забезпеченні в них високого рівня знань, умінь і навичок, вдосконалення роботи з обдарованими дітьми, робота з молодими спеціалістами, розширення кругозору як учня, так і вчителя – це лише частинка того, що дає школі взаємозв’язок з ВНЗ.

Співпраця ліцею з ВНЗ передбачає роботу в кількох напрямках:

  • підвищення фахової компетентності вчителів закладу;
  • комунікація педагогів ліцею з викладачами ВНЗ з метою консультацій та обміну досвідом;
  • проведення агітаційно-роз’яснювальної та професійно-орієнтаційної роботи з учнями.

На даний момент заклад співпрацює з:

  • Державний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
  • Криворізький державний педагогічний університет
  • Острозька академія
  • Київський національний університет культури і мистецтв
  • Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"

Продовжується співпраця з вищими навчальними закладами Києва, Дніпропетровська, Жовтих Вод, що допомогло випускними гімназії визначитись щодо одержання вищої освіти. Практично всі гімназисти в 11 класі визначаються з вибором навчального закладу та майбутньої професії.

На базі гімназії в поточному році проходили педагогічну практику 3 студента ДНУ. Співпраця з ВНЗ відбувається через такі форми роботи як система довузівської підготовки (КПІ, ДНУ), регіональні олімпіади (ДНУ, МІЛП, Університет "Україна"), тестування (ДНУ, ДГА, ДХТУ, ДІІТ, МАУП та інші), підготовчі курси ("Стратегія" м. Жовті Води), участь в екологічній експедиції по вивченню малих річок (ДНУ), підготовка до творчих конкурсів та конкурсів МАН України.

Тривалий час співпрацюють із суспільно-гуманітарною кафедрою гімназії: Мороз В.Я., кандидат філологічних наук, Мисливець Н.М., кандидат філологічних наук, Ковальчук М.С., кандидат філологічних наук, Галацька В.Л., кандидат філологічних наук (факультет української філології та мистецтвознавства ДНУ).

З кафедрою природничо-математичних дисциплін співпрацюють Дворецький А.І., професор, Барановський Б.О., кандидат біологічних наук, Кириленко А.С., кандидат біологічних наук, Білоконь А.С., кандидат біологічних наук, аспіранти Нарченко Т.В. та Яковенко В.О. (біолого-екологічний факультет ДНУ).

Проведена робота сприяла якісному оновленню змісту, форм та методів шкільної освіти, розвитку інтелектуального потенціалу гімназистів, задоволенню їх потреб у професійному та соціальному самовизначенні.

В гімназії з 1999 року діє науково-дослідницький учнівський центр ДВ Малої академії наук України за історико-географічним та філологічним напрямками, активно працюють наукові товариства. Гімназисти працюють над роботами з філософії, історії України, зокрема над проблемами становлення української державності, розвитку української культури. Цікавить дітей мовне багатство літературної спадщини Лесі Українки, І.П. Котляревського та інших поетів і письменників України. Не залишаються без уваги іноземні мови, хімія. В цьому напрямку діти поглиблюють свої знання з сучасної англійської та французької мови та літератури, з'ясовують окремі питання історії та культури різних країн, висвітлюють проблеми оточуючого середовища, екології.

З 1998 року спільно з науковцями біологічного факультету Дніпропетровського національного університету, підприємствами міста "Енерговодоканал", "КПРВ" гімназисти під керівництвом вчителів біології та хімії Митрофанової Ж.В. та Москалюк З.Г. досліджують екологічний стан водних ресурсів річок Жовта, Зелена, Інгулець.

За час такої співпраці через цю форму пройшли більше 7 десятків гімназистів і, як результат, на біологічному факультеті навчаються 27 випускників (40 % учасників експедиції).

В 2003-2004 н.р. в обласному конкурсі МАН України призерами та переможцями вийшли Волкова Олександра (укр. літ.) І місце, Куран Ольга (укр. літ.) І місце, Літвінова Олександра (укр. мова) ІІ місце, Філоненко Антоніна (заруб. літ) ІІІ місце. У всеукраїнському конкурсі Куран Ольга виборола ІІІ місце.

В творчому доробку гімназистів більше п'яти десятків науково-дослідницьких робіт. Серед них такі як: "Багатство художніх засобів в поезіях Лесі Українки", "Чорнобиль-українська трагедія", "Поняття істини в працях М. Хайдегера", "Богдан Хмельницький і українська державна ідея", "Купальські обряди-спосіб очищення людських душ та налаштування їх на мелодії добра та любові", "Вплив інших мов на американський варіант англійської мови", "Художнє відображення образу України в поезіях Яра Славутича", "Дослідження впливу комп'ютерної техніки на живий організм", "Дослідження проблеми зайнятості населення в м. Жовті Води". Гімназисти цікавляться успіхами не тільки шкільних товариств, але й студентів, а колишні випускники підтримують постійний зв'язок зі своєю гімназією, використовують кожні канікули, щоб поділитися своїми враженнями та досягненнями.

З 1999 р. гімназія є структурним підрозділом Дніпропетровського національного університету. Це сталося завдяки високим результатам та напруженій праці вчителів та учнів гімназії.

Щороку майже стовідсотково випускники гімназії вступають до вищих навчальних закладів. Більше двох десятків випускників за останніроки стали студентами факультету сходознавства Київського університету ім. Т.Г. Шевченка і вивчають японську, індонезійську, корейську, та інші мови, та факультету іноземної філології цього ж вузу.

Колектив гімназії на сонові угод співпрацює з Київським національним Університетом ім. Т.Г. Шевченка, Національним технічним університетом України "КПІ", Міжнародним науково-технічним університетом, Міжнародною незалежною мовною школою Фонду Сороса, Міжнародним Інститутом Лінгвістики і Права та іншими.