Дистанційне навчання G Suite Електронна реєстрація Освітній портал

Співпраця з фондами

Відповідно концепції та Статуту гімназії учнівський та педагогічний колектив встановлюють і розвивають міжнародні зв'язки з державними та громадськими організаціями, культурними центрами та освітніми закладами з метою глибшого ознайомлення міжнародного суспільства з культурою, традиціями України, проведення учнівського та вчительського обміну, глибшого вивчення іноземних мов учніми гімназії, знайомства з періодичними виданнями, передачами радіо та телебачення різних країн.

Учні гімназії мають отримати грунтовну мовну, країнознавчу та народознавчу підготовку щоб продовжувати навчання чи влаштуватись на роботу за кордоном. Трансформація гімназії в школу відкритого суспільства має здійснюватись через розширення інформації до культур різних народів, сучасних подій, міжнародних політичних, економічних та культурних обмінів. Результатом такої діяльності має стати вільна мовна і соціальна орієнтація вихованця гімназії у відкритому суспільстві, здатність знайти своє місце в житті.

Гімназія реалізує чотири проекти Міжнародного фонду "Відродження", Програму Конгресу Миру США та програму обміну учнями з школою м. Ньюберг штату Орегон США, співпрацює з французькою асоціацією "Новий міст", яку очолює дружина президента Франції мадам Б. Шірак.

Гімназії надали спонсорську допомогу суспільна організація "Альянс франсез", культурний центр Франції в м.Києві та м.Дніпропетровську, Міжнародний фонд "Відродження", фонд "Сейбр-Світло", посольство Франції та США в Україні, Американський дім в Україні, Бюро з питань Освіти та Культури Держдепартаменту США.

В вересні 2001 року за підтримки Бюро з питань Освіти та Культури Держдепартаменту США (ECA), Ради Міжнародних Наукових досліджень та Обмінів (IREX) за проектом "Мережа громадянської освіти" (CEN) в рамках програми "Розширення доступу та навчання в Інтернет" (IATP) в гімназії розпочав роботу регіональній ресурсний Інтернет центр за проектом "У фокусі - Інтернет".

Завдяки ресурсному центру гімназисти, учні шкіл міста та шкіл регіону мають змогу знайомитися з новими інформаційними технологіями, працювати з електронною поштою, Інтернет.

На базі гімназії проходять організовані центром семінари, конференції, тренінги з питань громадянської освіти, роботі з персональним комп'ютером, по розробці та створенню Web-сторінок, основам Web-дизайну.

З 1995 року вже дев'ять учнів гімназії: Білоусова Марина, Мацелевич Дар'я, Кузьменко Ганна, Коваль Катерина, Рижкова Ольга, Небогін Кирил, Скрипнік Софія, Куча Юля та Гарат Таня протягом року навчались в США за програмами "Акт на підтримку свободи", організованого за програмою ACCELS та посольства США в Україні; Білуха Аліна, Король Марина, Авсюкевич Юлія і викладач Коваль Л.М. перебували на навчанні в м.Ньюберг (штат Орігон, США); Прусак Марія представляла влітку 1996 року Україну в асоціації "Новий міст" в Парижі і була прийнята дружиною Президента Франції. Підготувала її до конкурсу вчитель французької мови Зайцева Л.С.

Активну роботу проводить гімназія по розвитку молодіжної програми "Дебати"(трен. Л.М. Антоненко, М.С. Масленнікова). Англомовна команда дискусійного клубу гімназії "Пульс" виборола перше місце в Україні і влітку 1996 року брала участь у Європейських дебатах (м. Прага), де посіла четверте місце, а в 1997 році представники гімназії захищали честь України в Юрмалі, в 1998 році в Молдові, в 1999 році у Лондоні. В 1999 р. дискусійний клуб отримав перемогу на Всеукраїнському турнірі, що проходив у Києві. Якшина Ольга та Коваль Катерина - кращі топ-спікери України за програмою "Дебати". Якшина Ольга є членом Української команди Всесвітнього конкурсу шкільних дискусійних клубів за програмою "Парламентські дебати" в м. Лондоні (лютий 1999 року).

В 2001 н.р. гімназія приймала участь в конкурсі грантів, що був організований держдепартаментом США в рамках Програми "Громадські зв'язки" для адміністраторів освіти за Проектом "Гармонія" і восени 2001 року Ткаченко В.О., директор нашої гімназії, став переможцем та отримав можливість, як адміністратор освіти, стажування в США впродовж трьох тижнів.

В березні 2002 року, як випускник цієї Програми, гімназія отримала грошовий грант для створення в гімназії громадського об'єднання "Натхнення" для ініціативних адміністраторів освіти, прогресивних педагогів, громадян, що зацікавлені в сприянні розвитку освітніх закладів регіону.

Гімназія впродовж багатьох років співпрацює з Французьким Культурним центром (м. Дніпропетровськ), директором якого є Олів'є Ортіз. Така тісна співпраця надає можливість гімназистам брати участь у різноманітних конкурсах, перевірити і підтвердити свої знання іноземних мов, скласти іспити DELF. Викладачі та учні гімназії постійно приймають участь в семінарах, організованих Французькими Культурними Центрами м.Дніпропетровська та м.Київа, користуються унікальною науково-методичною літературою, аудіо- та відеотекою, що надає змогу покращити навчально-виховний процес, підвищити рівень викладання французької мови.